Panevėžyje vyko seminaras „Kai paveldas tampa galimybe“

Gegužės 20 d. Juozo Miltinio memorialiniame bute Panevėžyje vyko seminaras „Kai paveldas tampa galimybe“, kurį organizavo Kultūros paveldo departamento Panevėžio–Utenos teritorinis skyrius kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu.

Renginyje dalyvavo muziejininkai, bibliotekininkai, paveldosaugininkai, kultūros darbuotojai. Seminaro metu buvo aptartos vietos bendruomenių įsitraukimo į kultūros paveldo išsaugojimą galimybės, dalintasi gerąja patirtimi bei naujų tyrimų ir darbų temomis.

Renginio dalyviai susipažino su Juozo Miltinio biblioteka bei memorialiniu butu. Seminaras vyko šiltoje ir bendradarbiavimą skatinančioje atmosferoje, o tarp seminaro dalyvių netrūko diskusijų ir geros nuotaikos.

 

Nuotraukos ir informacija A. Jonušytės.

Pranešimą „Kaip vietos bendruomenės tampa paveldo bendruomenėmis: iššūkiai ir gerosios patirtys“ skaito Salvijus Kulevičius iš Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto.
Kupiškio muziejaus ir Panevėžio kraštotyros muziejaus muziejininkai dalinasi patirtimi, naujų darbų temomis.
Seminaro organizatorė, Kultūros paveldo departamento Panevėžio-Utenos teritorinio skyriaus vedėja Rasuolė Kerbedienė.
Kupiškio muziejininkės seminaro metu.
Pranešimą „Paveldo konfliktai dalyvaujant vietos bendruomenėms-tendencijos ir sprendimų praktikos“ skaito Justina Poškienė iš Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto.
Juozo Miltinio kavos gaminimo priemones demonstruoja Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Regina Grigaliūnienė.
Apie Juozo Miltinio bibliotekos leidinius pasakoja Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Angelė Mikelinskaitė.
Seminaro dalyviai susipažįsta su Juozo Miltinio biblioteka.
Ekskursija po Juozo Miltinio memorialinį butą. Dešinėje – Pasvalio rajono savivaldybės paveldosaugininkas, muziejininkas Gražvydas Balčiūnaitis.